US Open 2018: Vyhrá Novak Djokovič finále dvojhry mužov?

2018 US Open - 12. deň

US Open 2018 bol doteraz nezabudnuteľným turnajom. Včera sa Naomi Osaka stala prvou japonskou hráčkou, ktorá za kontroverzných okolností vyhrala dvojhru žien v US Open dvojitým víťazstvom nad skvelou Serenou Williamsovou.

Teraz sa ťažisko všetkých milovníkov tenisu na svete presunie na dnešný finálový zápas dvojhry mužov medzi Srbskom Novakom Djokovičom a Argentínou Juanom Martinom Del Potrom.

Pred príchodom na US Open získal Djokovič svoj štvrtý tohtoročný wimbledonský titul. Napriek tomu, že Djokovič bol na turnaji šiesty, bol vždy jedným z favoritov na jeho víťazstvo na základe jeho aktuálnej formy.

Cesta Novaka Djokoviča na US Open 2018:

Po návrate po prepúšťaní zranení bol Djokovič na tomto turnaji úplne najlepší. V prvých dvoch kolách turnaja zhodil každý set. Ale od tretieho kola má skvelú formu.

Vo svojich zápasoch tretieho a štvrtého kola proti Richardovi Gasquetovi z Francúzska a Sousa z Portugalska vyhral v dvoch setoch, aby sa dostal do štvrťfinále.

Vo štvrťfinále to vyzeralo, že Djokovič bude stáť proti 2. nasadenému Rogerovi Federerovi. Po šokujúcej Federerovej porážke vo štvrtom kole však bol John Millman štvrťfinále Djokoviča.

Djokovič jednoducho odložil Millmanovu výzvu v štvrtinách v dvoch setoch a pripravil semifinálový súboj s Keiom Nishikorim z Japonska. Aj v semifinále bol Novak Djokovič na vrchole hry, pretože presvedčivo zdolal Nishikoriho v troch setoch (6-3,6-4,6-2), aby sa dostal do finále.

Novak Djokovič, ktorý má skvelú formu, je určite favoritom na dvojhru mužov na US Open 2018. Svetová trojka, Argentínčan Juan Martin Del Potro, však rozhodne nedovolí Djokovičovi ľahké víťazstvo vo finále.

BNP Paribas otvorené - 14. deň

Doterajšia cesta Del Potra

Rovnako ako Djokovič, aj Del Potro má tento rok na US Open úžasný priebeh. V prvých 4 kolách turnaja mal veľmi jednoduché víťazstvá v setoch. Jeho protivníci mu nedokázali spôsobiť žiadne problémy, pretože vplával do štvrťfinále.

V izbách sa stretol s veľkým slúžiacim Američanom Johnom Isnerom. Proti Isnerovi prehral prvý set v štvrtinách. Ale potom sa opäť dôrazne vrátil, aby vyhral ďalšie tri a postúpil do semifinále. V semifinále nastúpil Del Potro na súboj s obhajcom titulu a svetovou jednotkou Rafaelom Nadalom.

Nadal bol horúcim favoritom na víťazstvo v zápase. Del Potro však mal iné nápady. Silne začal víťazstvom v prvom sete 7: 6. Potom v druhom sete začalo Nadala bolieť koleno, pretože Del Potro zostal neoblomný. Nadal napokon musel zranený odísť do dôchodku, keď prehral druhý set rozdielom 6: 2.

Táto výhra nad Nadalom zaistila, že Del Potro bude hrať svoje druhé finále US Open po roku 2009. Po roku 2009, v ktorom vyhral US Open, Del Potro nikdy nevyhral Grand Slam. Takže tentoraz bude zúfalo chcieť vyhrať US Open.

Kto je obľúbený

S bilanciou 14: 4 na zápasy proti Del Potrovi pôjde Djokovič do finále určite ako obľúbený. Ale na základe súčasnej formy nie je medzi týmito dvoma takmer nič na výber.

Ak má teda Novak Djokovič vyhrať 14. grandslamový titul a 3. US Open, musí byť v zápase s argentínskou svetovou trojkou Del Potro na tom úplne najlepšie.

Všetci tenisoví fanúšikovia sveta budú dnes večer čakať na úžasné finále US Open medzi týmito dvoma veľkými tenistami.

Populárna Problémy

Boeheimova armáda a tím 23 sa v utorok stretnú na šampionáte The Basketball Tournament 2021. Tu je návod, ako môžete sledovať priamy prenos z hry online.

„Naked and Afraid XL“ má v nedeľu večer premiéru už šiestu sezónu. Ak nemáte kábel, tu je návod, ako zadarmo sledovať nové epizódy online.

Konečne ste vysnívané dievča pozvali a ona povedala, že áno! Po niekoľkých skvelých rande je vzťah oficiálny. Máš dievča, teraz musíš len prísť na spôsob, ako si ju udržať. Existuje mnoho sladkých akcií, ktoré môžete ...

Farebné kontaktné šošovky sú dekoratívne doplnky nosené na očnej rohovke. Predpisné kontaktné šošovky sú lekárske prístroje upravujúce váš zrak. Nepredpisové kontaktné šošovky slúžia výlučne na dekoráciu. Najlepšie výsledky dosiahnete výberom ...

Vo finále Italian Open 2020 sa Simona Halepová predstaví v pondelok s Karolínou Plíškovou. Títo dvaja hráči sa proti sebe postavili už 11-krát a budú si navzájom dobre rozumieť.