Van Uytvanck získava prvý titul WTA v Quebecu

alisonvanuytvanck - orezané

Alison van Uytvanck

Alison van Uytvancková prišla zo setu, aby v nedeľu na Coupe Banque Nationale získala svoj prvý titul WTA na úkor Timey Babosovej.

Siedma nasadená Van Uytvancková neprepadla od úvodného kola v Kanade ani set, ale bola nútená zabojovať na ceste za víťazstvom 5-7 6-4 6-1.

V úvodných deviatich zápasoch Quebecu City bolo medzi týmito dvoma finalistkami málo, ale Babosová si v závere setu našla ďalší prevodový stupeň, aby sa pohla dopredu - Maďarka napokon premenila svoj piaty setpoint.

Babosová vyvinula ďalší tlak v prvom podaní Van Uytvanckovej v druhom sete druhého setu, ale premrhala šesť brejkových šancí, čo sa ukázalo ako nákladné.

Van Uytvanck prerušila tri hry neskôr a to jej stačilo na vyrovnanie zápasu a v rozhodovaní bol iba jeden víťaz.

Babosova vyrovnanosť ju opustila, pretože svetová číslica 98 sa dostala do vedenia 4: 0, mohlo to byť päť, ale Van Uytvanck sa musela uspokojiť s víťazstvom 6: 1, aby získala svoj prvý kus strieborného príboru.