Wozniacki porazili Stosura a získali moskovský titul

MOSKVA (AFP) -

Dánka Caroline Wozniacki bozkáva trofej po tom, ako porazila Austrálčanku Samanthu Stosurovú počas finálového zápasu tenisového turnaja o Pohár Kremlin v Moskve. Zvíťazila 6-2, 4-6, 7-5.

najlepšia obuv pre tenistov

Tretia nasadená Dánka Caroline Wozniackiová tu v nedeľu vyhrala Kremeľský pohár WTA, keď porazila najlepšiu nasadenú Austrálčanku Samanthu Stosurovú a pripísala si 20. titul v kariére.

Bývalá svetová jednotka prežila ťažký zápas proti Stosurovej, keď vyhrala 6: 2, 4: 6, 7: 5 kvôli svojmu druhému tohtoročnému titulu, aby si vyrovnala hlava-nehlava s deviatou Austráliou na 3. mieste.

Bol to ťažký zápas a mohlo to dopadnúť akokoľvek, povedal Wozniacki, ktorý musel poriadne zabrať, aby v treťom sete zabojoval od stavu 1: 3.

Ale v správnych časoch sa mi podarilo získať správne body. Snažil som sa zostať agresívny a držať sa blízko línie a len diktovať.

Wozniacki, momentálne 11. na svete, začala sebavedomým štartom s rannou prestávkou, ktorá jej zabezpečila pohodlný náskok 3: 0.

Stosur prerušil piaty zápas, ale nevyrovnal, pretože Dán vyrobil ďalšie dve prestávky, aby v 37. minúte vstúpil do úvodného setu.

Stosurová, ktorá hľadá svoj prvý titul od US Open 2011, v druhom sete zabojovala a po jednej hodine a 20 minútach na ihrisku vyrovnávala na jeden set.

28-ročný hráč začal rozhodujúci set s okamžitou prestávkou, aby sa ujal vedenia 2: 0, ale Wozniacki sa v troch zápasoch vrátil na šiestej úrovni a vyrovnal.

V 12. hre Wozniacki urobil rozhodujúci brejk na víťazstvo v priebehu 2 hodín a 13 minút, keď Stosur, ktorý prežil dva mečbaly, forhendovým krížom poslal loptu mimo.

Wozniacki sľúbila, že budúci rok príde do Moskvy, aby tu obhájila titul.

Je vždy príjemné vrátiť sa na turnaj, ktorý ste vyhrali, dodala.

Dán získal striebornú Cartierovu trofej a šek v hodnote 122 000 dolárov, zatiaľ čo druhý v poradí Stosur získal 66 250 dolárov.

Stosurová sama seba kritizovala za príliš veľa chýb v zápase s tým, že skoré chyby jej zabránili v návrate.

Rozhodne som sa dostal do príliš veľkej diery, aby som sa z nej mohol dostať, povedala Stosurová a dodala, že neľutuje, že hrala agresívne v rozhodujúcom prostredí.

Mám pocit, že som išiel po správnych veciach a minul som len pár centimetrov.

Neskôr v nedeľu druhý nasadený Talian Andreas Seppi bojoval zo setu, aby predviedol štvrtého nasadeného Thomasa Bellucciho z Brazílie a získal titul ATP Kremlin Cup.

28-ročný Seppi vyhral 3-6, 7-6 (7/3), 6-3 za tretí titul v kariére a druhý v ročníku.

Thomaz začal dobre a slúžil veľmi dobre, zatiaľ čo pri návrate som mal problémy, povedal Seppi. Ale snažil som sa držať blízko a vyvíjať naňho tlak.

Odohral dva zlé zápasy, keď slúžil na zápas v druhom sete, a to mi zdvihlo sebavedomie a pomohlo mi vyhrať tie-break a najmä tretí set.

24-ročný Bellucci, ktorý hral svoje vôbec prvé halové finále, zlomil vo štvrtom zápase podanie svojho súpera za stavu 3: 1 a set vzal za 30 minút.

V druhom si obaja muži vymenili prestávky a dvakrát podával na zápas Bellucci, zaradený na 41. miesto.

Seppi sa ale odmietol vzdať a dvakrát sa zlomil, čím si vynútil tajbrejk, ktorý vyhral a vyrovnal postup.

V rozhodujúcom momente prevzal velenie Seppi a dvakrát zlomil podanie svojho rivala, aby zápas zvládol za dve hodiny 11 minút.

Talian získal striebornú Cartierovu trofej a peňaženku o cene 121 520 dolárov, zatiaľ čo druhý v poradí Bellucci získal 64 000 dolárov.

Populárna Problémy

Ako používať trapp pre mŕtvy ťah. Používanie záchytnej tyče - nazývanej tiež šesťhranná tyč - pre mŕtvy ťah je skvelý spôsob, ako spestriť svoj tréning. Základná technika nie je na rozdiel od techniky používanej pri pravidelnom mŕtvom ťahu. Ohnite sa v kolenách, uchopte ...

Dominic Thiem sa tento týždeň vráti do svojho domu vo Viedni ako najlepší nasadený a najväčšie lákadlo na turnaji Super 500. .

Nie je ľahké byť hravý, keď sme všetci tak uväznení v stresoch každodenného života, ako aj vo všetkých vážnych problémoch sveta. Napriek tomu si každý môže urobiť viac času na smiech, hry a pozitívnejšiu životnú perspektívu ....