Mallorca Open 2019: Bencic postupuje do finále s trojsetovým víťazstvom nad Kerberovou

Belinda Bencic oslavuje víťazstvo v semifinálovom zápase dvojhry žien proti Angelique Kerberovej počas šiesteho dňa turnaja WTA Mallorca Open 2019 (Foto: Quality Sport Images/Getty Images)

Belinda Bencic sa v sobotu večer na Mallorca Open preslávila Angelique Kerberovou v pravý čas. Dvadsaťdvaročný mladík, ktorý mal po ruke proti Nemcovi vážnu výzvu, si šance získaval chybami najlepšie nasadeného hráča, ktorý vypadol v troch setoch 2-6, 7-6 (2), 6-4 na ihrisku Pista Central v Santa Santu. Vidiecky klub Ponza. Pre švajčiarsku hviezdu to bola ôsma výhra v prvej desiatke a tretie finále, do ktorého postúpila.

Siedme stretnutie medzi nimi prebiehalo dokonca v Indian Wells, kde Nemec zastavil obnovu švajčiarskej hviezdy tým, že sa dostal do finále turnaja. Aj keď to bolo odmietnutie premiérového titulu, Bencicova húževnatosť ju viedla mnohými cestami vrátane ďalšieho semifinále počas jej prvého behu na španielskom ostrove. Keďže vedela, ako ťažkou hráčkou sa Kerberová stáva na tráve, musela nájsť spôsob, ako zostať s bývalou svetovou jednotkou a dostať sa v tabuľke výsledkov vpred.

badmintonové cvičenia pre začiatočníkov

Nestalo sa to, keď otvorila službu a nechala semeno číslo jedna získať šancu v bode zlomu 30-all prevziať vedenie. Držať sa bokom Bencic stačilo na konsolidáciu zadržania a otvorenie medzery. Tretie nasadené našlo svoj moment, aby dominovalo forhendom, pričom Kerberová získala iba jeden bod, aby sa dostala na palubovku. Aj keď to bol moment, ktorý potrebovala, Nemka bola na misii a bojovala vo štvrtom, kde Bencic vytváral príležitosti do bodu zlomu, ale nedokázal to uzamknúť na úroveň.

Po štyroch prestávkach zostala hra v rukách Nemca, ktorý sa zaradil na druhú prestávku Bencica a získal pozíciu 4-1. 22-ročná zavolala svojho otca a trénera, aby jej pomohol zistiť, ako protiútoku Kerberovej zabrániť a získať späť stratenú pôdu. Zisk k výhre podaním Kerberovej by neprišiel v šiestom, pretože nasadená jednotka číslo 1 spojila sily s udržaním 5: 1 a sledovala stanovený koniec na obzore. Švajčiarka jej držala koniec, ale vedela, že musí zabrániť tomu, aby prvé za každú cenu skončilo. Kerber to odmietla nechať, pretože držala Bencica pred dosiahnutím stanoveného bodu, ktorý sa skončil 33 minút.

Osivo číslo jedna dokázalo pri prvom podaní zaznamenať 17 z 27, ale skutočný úspech sa dostavil pri záchrane brejkbalov, ktorá sa robila štyrikrát. Sila Kerbera si vyžiadala daň na celkovom hraní Bencica, ktoré nedosahovalo výkonnosť pri prvom podaní a pri spätnej hre. Napriek tomu, že druhý set otvorila silnou výhrou, Nemka zasiahla energickou službou, aby sa udržala v pokoji.

Bencicová opäť chytila ​​prestávku, pretože Kerberová pri niektorých návratoch chybne informovala, čo jej prinieslo doposiaľ najľahšie víťazstvo v zápase. Kerber odpovedala svojou prvou službou na lásku a takmer mala prestávku na lásku, ale bola zmarená. 22-ročný mladík sa zotavil rýchlo zlepšeným forhendom, ktorý zachránil všetky tri brejky, aby si vynútil dvojku, a obsahoval prvý bod AD v piatom. Vďaka schopnosti jednať najskôr pri zmenách vedenia, Kerberová vedela, že musí so švajčiarskou hviezdou zostať dostatočne dlho, kým nedôjde k strele v ďalšej prestávke.

Chyby v jej hre umožnili Bencicovej dostať pauzu a podržať 5-3 so strelou do podania na rozhodujúci set. Kerberová preskočila na čelo hry, ale videla, ako sa Bencic vracia späť k podaniu a sile dvojky. Získať bod AD bol ďalší boj, pretože zlým spôsobom dvakrát zlyhala, aby dýchala nádeje Nemky na scenár z jedného radu. Vyšla s forhendom, ktorý rozbil krížové kurty a zaskočil Bencica, aby vyrovnal na päť-všetkých.

obrázok tenisovej rakety a loptičky

Keďže Nemci narástli, Bencic si v jedenástej našiel spôsob, ako byť šťastný a držať sa tlaku, aby si to buď zobral na prestávku, alebo si zahral tajbrejk. Kerberová zvažovala každú príležitosť udržať Švajčiarov späť a ako taká, držala 12. miesto a rozohrala set na svoju vzdialenosť. Vymenili prvé štyri body predtým, ako 22-ročný hráč vyčerpal značný náskok, aby sa presadil.

Vyhrala štyrikrát v rade a dosiahla setpoint na Kerberovej predtým, ako nevynútená chyba priniesla výhru Bencicovej, v ktorej sa bude hrať po 46 minútach. Napriek tomu, že mala tri dvojchyby a 19 chýb v sete, tretia nasadená jednotka ich nenechala zhlukovať a pokaziť tak dobrú prácu, ktorú odviedla pri stanovení predposledného bodu, v ktorom išlo proti Kerberovej o situáciu, v ktorej sa dalo pokračovať.

Čelila službe lásky Nemca, ktorá v druhej rýchlo využila šancu na brejk, ale nedokázala sa chytiť ďalších brejkov, ktoré vyrobila. Po treťom trefení v rade Bencic našla spôsob, ako zadržať a zvládnuť vlastný útok. Švajčiarska hviezda, ktorá v tretej rýchlo zaostáva, si šetrila každý bod, aby si vynútila dvojku a získala šancu na brejk. Kerberová jednu zastavila a nepodarilo sa jej to. Otvorila dvere 22-ročnému mužovi a uzamkla tak vedenie 2: 1. Z forhendu pridala ďalšiu s dobrými víťazkami, aby si dala vankúš na špičkové nasadenie.

Kerberová sa vrátila k lopte, aby držala podanie, ale pokračovala v sedení o dve hry nižšie s Bencicom na mieste pri jej podaní. Po siedmej sa jej podarilo vydržať a dostať sa do jedného, ​​dúfajúc, že ​​sa do prestávky zaviaže, kým bude otvorené okno. Bencic jej túto šancu odmietol a skočil na 5-3 a udržal tlak na Kerberovej. Nemka získala ďalšie víťazstvo, ale prelomenie švajčiarskej hviezdy na desiate miesto v jej blízkej budúcnosti nebolo. Bencic odohrala jeden finálový zápas, kde krásne dosiahla trojitý mečbal a po dvoch hodinách sa dostala do finále.

môžete si stiahnuť z disney plus

Každé víťazstvo vám dodá sebavedomie, ale hral som proti Angie veľmi ťažko, povedala Bencic počas rozhovoru na súde. Hrá veľmi dobre a vždy máme veľmi dobré zápasy a som rád, že som tentoraz vyhral. Pôjde o svoj tretí titul v tejto sezóne a v nedeľňajšom zápase proti Amerike Sofii Keninovej, čo by znamenalo jej šancu na druhý titul v kariére.

Bude to určite vzrušujúce, povedal Bencic. Trénovali sme tu prvýkrát, takže je tiež veľmi dobrá hráčka a veľká bojovníčka, takže si to budem užívať.

Populárna Problémy

Robustné a silné podanie je jednou z najlepších zbraní v hráčskom arzenáli a získanie prvého prvého podania pomôže hráčovi sa od neho odhlásiť.

Vzájomne proti sebe: Djokovič vs. Murray

UNC, Gonzaga, Oregon a Seton Hall sú titulkom Battle 4 Atlantis 2019. Tu je návod, ako sledovať každú hru online bez kábla.

Štátni nepriatelia Hofstra a St Bonaventure sa v sobotu stretnú v súboji silných stredných skupín. Tu je miesto, kde môžete sledovať hru.

Kei Nishkori po sobotňajšom stretnutí s Američanom vyslovil drzú žiadosť o ukradnutie podania Johna Isnera.

Mokrá pôda nie je len nepríjemná nepríjemnosť - príliš veľa zemnej vlhkosti môže skutočne viesť k odumretým rastlinám, neúspešným plodinám alebo problémom so stabilitou v okolitých štruktúrach. Najlepším spôsobom, ako vysušiť veľké množstvo nečistôt, je dôkladne ich prevzdušniť ...