Formát Medzinárodnej tenisovej ligy (IPTL)

Medzinárodná tenisová liga

Tenis bude svedkom novej ligy, ktorá sa začne 28. novembra, v Manile sa začne Medzinárodná tenisová liga (IPTL). Špičkoví hráči zostúpili do Manily na úvodné vydanie turnaja. Zápasy sa budú hrať v štyroch mestách - Manila, Singapur, Dillí a Dubaj rozložené do dvoch týždňov.

Formát turnaja nedodržiava bežné pravidlá ATP/WTA a bol upravený tak, aby bol pre fanúšikov vzrušujúcejší.

techniky stolného tenisu

Body za zápas

Každý zápas bude pozostávať z piatich setov.

Každý set sa hrá na šesť zápasov, s nerozhodným výsledkom 5: 5. Nerozhodný výsledok je prestrelka, ktorá trvá päť minút.

V Deuce (40-40) neexistuje žiadny výhodný bod pre žiadneho hráča. Kto vyhrá nasledujúci bod, vyhráva hru.

Každý vyhratý zápas má pre tím jeden bod.

zápasy

Každý zápas má päť setov - dvojhra mužov, dvojhra žien, zmiešaná štvorhra, štvorhra mužov a dvojhra mužov. Legendy rozhodne o poradí hry. Zostavu tímov dostane rozhodca 45 minút pred začiatkom zápasu.

Víťaz zápasu

Zápas vyhráva tím, ktorý vyhrá najviac hier. V prípade remízy rozhodne víťaza Super Shootout.

Víťazný tím získava štyri body.

Prehrávajúci tím nechodí s prázdnymi rukami. Ak tím, ktorý prehráva:

1. Vyhráva viac ako 20 herných bodov a získava dva body.
  2. Vyhráva viac ako 10 herných bodov a získava jeden bod.
  3. Vyhráva menej ako 10 herných bodov a získava nula bodov.

Víťaz turnaja

Tím, ktorý získa najviac herných bodov v celej lige, je vyhlásený za víťaza. V prípade rovnosti bodov v poradí družstiev je tímom, ktorý vyhral väčšinu setov, víťazom podľa nasledujúcich kritérií v tomto poradí:

1. Postavenie hlava -nehlava.
  2. Počet vyhratých hier.
  3. Počet prehratých hier.
  4. Víťazstvo s najväčšou výhrou v hrách v každom jednotlivom zápase
  5. Hod mincou.

Hod mincou

Hod mincou určuje tím, ktorý bude podávať prvý set každého zápasu.

Tím, ktorý naposledy slúžil v predchádzajúcom sete/rozstrele, dostane na začiatku nasledujúceho setu.

V prípade Super Shoot-out rozhodne o tom, kto podá prvý, hod mincou.

Shoot-out a Super Shoot-out

Päť (5) minútový rozstrel sa hrá v piatich (5) zápasoch, aby nahradil tradičný sedembodový (7) bodový nerozhodný zápas.

Shoot-out sa riadi tradičnými pravidlami tiebreakerov, čo znamená, že hráč, ktorý začína Shoot-out, získava jeden (1) bod a od tej chvíle každý hráč slúži na dva (2) body.

Nedôjde k žiadnym zmenám a set vyhrá hráč, ktorý v priebehu štyroch (4) minút získa najviac bodov.

Hráči majú 20 -sekundové hodiny strieľania medzi bodmi a strácajú bod v prípade, že sa výstrelové hodiny minú.

Ak je stav nerozhodný na konci piatich (5) minút, Shoot-out a set vyhráva ďalší bod.

Každý hráč dostane jednu (1) výzvu navyše počas rozstrelu a všetky nevyužité výzvy hráčov sa prenesú zo sady.

Super Shoot-out sa hrá rovnako ako Shoot-out, ale trvá sedem (7) minút a hrá sa o vyrovnanie skóre v prípade, že sú celkové body získané tímami po piatich (5) setoch vyrovnané.

Hod mincou rozhodne, kto v Super Shoot-out slúži ako prvý.

Každý hráč počas Super Shoot-out dostane výzvy pre dvoch hráčov.

Pokiaľ nie je dohodnuté inak, Super Shoot-out sa hrá medzi poprednými mužskými hráčmi oboch tímov. V prípade zranenia vedúceho hráča sa tím môže rozhodnúť striedať s druhým mužským singlom alebo s hráčom štvorhry/legiend.

Dôležitosť konečnej sady

Záverečný set každého zápasu sa bude hrať dovtedy, kým jeden z vedúcich tímov v celkovom skóre zápasu nevyhrá posledný set.

Ak koncový tím v celkových zápasoch vyhrá piaty (5.) set a koncový tím je stále pozadu v celkovom počte vyhratých zápasov, potom bude zápas pokračovať, kým jeden z koncových tímov nevyhrá dostatok hier na vyrovnanie celkového skóre a nevynúti si hru Super Shoot-out, alebo vedúci tím vyhrá ešte jednu (1) hru na víťazstvo v tomto zápase.

V prípade, že sa zraní hráč tímu, ktorý vedie v celkovom počte vyhratých zápasov, potom v poradí koncový tím automaticky vyhrá set s celkovým počtom hier potrebných na vyrovnanie skóre a vynútenie super rozstrelu.

Strieľané hodiny

Hodiny úderu zvládajú nasledujúce a môžu byť nastavené, zastavené a znova spustené iba predsedom rozhodcu:

1. 20 sekúnd Hodiny medzi bodmi
  2. 20 sekúnd Shot Clock medzi bodmi počas Shoot-out a Super Shoot-out
  3. 45 sekundové hodiny pri prestupe
  4. 60 sekundové prestreľovacie hodiny pre trénerov
  5. 3 minúty Shot Clock po skončení každého setu
  6. Akékoľvek časové porušenie bude mať za následok stratu bodu tímom, ktorý priestupok porušil

Čas vypršal

Každý tímový tréner môže kedykoľvek požiadať o oddychový čas, raz (1) počas každého setu; každý časový limit trvá iba 60 sekúnd.

Power Point

Prijímajúci hráč môže zavolať Power Point raz za každú sadu, čo znamená, že nasledujúci bod sa počíta dvojnásobne.

Populárna Problémy

Ak nemáte kábel, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete sledovať futbalové zápasy Michiganu naživo online, vrátane niekoľkých bezplatných možností.