Ako hrať florbal

Florbal je hra, ktorá sa hrá pomocou hokejky a lopty s cieľom trafiť loptu do siete pomocou hokejky, podobne ako pri hokeji. Každý tím má 5 hráčov a brankára a každý spoluhráč má konkrétnu úlohu, napríklad útočníka, obrancu alebo centra. Hlavnými zručnosťami potrebnými na hranie florbalu sú streľba, rozohrávka a dribling. Len čo sa naučíte pravidlá a začnete cvičiť, budete pripravení začať florbalový zápas!

Časť jeden zo 4: Učenie sa pravidiel

1. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 1

jeden Zozbierajte 2 tímy zložené z 5 hráčov a každého z brankárov. Každý tím má 2 obrancov, 1 hrot, 2 útočníci a brankára. Ak je to potrebné, môžete hrať aj s 3 hráčmi namiesto 5, ale každý tím vždy potrebuje brankára.
    • Uistite sa, že tímy sú vyrovnané - ak hrá v jednom tíme 5 ľudí, v druhom musí hrať 5 ľudí.
    • Na súpiske môžete mať najviac 20 hráčov.
  2. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 2

2 Noste ochranný výstroj, aby ste boli pri hraní v bezpečí. Každý hráč by mal nosiť pohodlné tenisové topánky a okuliare, aby si chránil oči. Brankár má na sebe dlhé nohavice, košeľu s dlhým rukávom, chrániče kolien, rukavice a masku.
    • Aj keď florbal môžete stále hrať, ak nemáte ochranné okuliare, dôrazne sa odporúča nosiť ochranné okuliare.
  3. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 3

3 Použite pole alebo ihrisko, ktoré je dvakrát dlhšie ako široké. Typické ihrisko pre florbal je 40 x 20 metrov (131 x 66 ft). Ak však potrebujete hrať niekde, kde nie je presná veľkosť, ubezpečte sa, že proporcie sú správne.
    • V strede každého konca poľa by mal byť gól - ciele sú 160 x 115 centimetrov (63 x 45 palcov).
  4. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 4

4 Nastavte časovač na 3 20-minútové obdobia. Každá tretina je dlhá 20 minút a medzi každou tretinou je prestávka 10 minút. Ak lopta nie je v hre, napríklad keď padne gól alebo je penalta, čas sa zastaví.
    • Florbal sa niekedy bude hrať v 3 15-minútových intervaloch, takže hra zostane menej ako 1 hodinu.
    • Každý tím dostane 1 time-out, ktorý je dlhý 30 sekúnd.
  5. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 5

5 Začnite každú hru a nové obdobie vhadzovaním. Umiestnite loptu priamo do stredu kurtu, rovnomerne rozmiestnené medzi oboma bránkami. 1 spoluhráč z každého tímu by sa mal priblížiť k lopte a položiť čepele tak, aby bola lopta vedľa stredu čepele bez toho, aby sa lopty ešte dotkla. Po odpískaní idú 2 spoluhráči za loptou a snažia sa ju trafiť späť do svojich vlastných spoluhráčov.
    • Pred píšťalkou by mali byť 2 čepele navzájom rovnobežné s guľou v strede a nič by sa nemalo fyzicky dotýkať.
    • Je dôležité, aby ste sa čepeľou nedotýkali lopty, kým nezaznie píšťalka.
    • Ak padne gól, pokračujete v zápase s vhadzovaním.
  6. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 6

6 Streľte góly pomocou lopty pomocou lopty. Florbal je veľmi podobný rôznym typom hokeja, pretože na manévrovanie s loptou do brány používate dlhú hokejku s čepeľou na konci. Aby mohol váš tím zvíťaziť, musí streliť najviac gólov a zároveň zabrániť druhému tímu v skórovaní.
    • Použitá guľa je plastová dutá guľa s otvormi, ktorá je podobná guľke whiffle.
    • Keď vyberiete palicu, môžete si vybrať medzi mäkšou a tvrdšou čepeľou (mäkšie čepele sú najlepšie pre začiatočníkov).
  7. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 7

7 Počas hry sa nedotýkajte kolena alebo pása. Z bezpečnostných dôvodov hráči počas hry nesmú pohybovať hokejkami nad určitú výšku. Ak dostávate loptu, hokejka by vám nemala ísť nad koleno. Ak strieľate, hokejka vám nemôže ísť nad pás.
    • Keď cvičíte, je lepšie držať hokejku nižšie, ako je potrebné, aby ste ju nikdy nezdvíhali príliš vysoko.
    • Ak vaša hokejka v priebehu hry prekročí povolenú výšku, môže to spôsobiť pokuty.
  8. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 8

8 Počas hry držte ruky preč od lopty. Pokiaľ nie ste brankárom, nesmiete používať loptu ani svoje ruky alebo hlavu. Pomocou palice prihrávajte, prijímajte a strieľajte loptu, aby ste sa nedotkli svojho tela.
    • Použitie rúk alebo hlavy môže mať za následok pokutu.
  9. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 9

9 Vyhýbajte sa agresívnym hrám. Nie je dovolené používať palicu na ubližovanie ostatným a nemalo by dochádzať k žiadnemu tlačeniu alebo zdolávaniu. Hra cez plece je povolená, ale buďte zdvorilí a dodržiavajte pravidlá, aby ste zabránili pokutám.
    • Ak tlačíte, bojujete, vrháte hokejkou alebo konáte agresívne iným spôsobom, môže to mať za následok 2-minútový trest.
  10. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 10

10 Vyhrajte hru a získajte čo najviac bodov skôr, ako vyprší čas. Po vykonaní 3 20-minútových sedení je florbalový zápas ukončený. Tím, ktorý strelil najviac gólov, je víťazom. Ak dôjde k rovnosti hlasov, potom hrajú oba tímy ďalších 10 minút - vyhráva ten, ktorý tím skóruje ako prvý. Reklama

Časť 2 zo 4: Hrá sa o vašu pozíciu

1. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 11

jeden Bráňte sa pred útočníkmi v opačnom tíme, ak ste obrancom. Obrancovia sa zameriavajú na zabránenie streľbe útočníkov druhého tímu. Ak to majú urobiť, mali by sa dostať čo najbližšie k útočníkovi, ak majú loptu, čo im sťažuje získanie čistej strely.
    • Rovnako často ako je to možné, zachytávajú aj prihrávky od druhého tímu.
    • Normálne to bude ľavý obranca a pravý obranca.
  2. Obrázok s názvom Hrať florbal, krok 12

2 Snažte sa strieľať góly ako útočník. Útočníci neustále bežia a snažia sa uniknúť obrancom druhého tímu, aby im mohla byť prihraná lopta. Ak ste útočník, vždy sa snažíte dostať loptu, aby ste mohli strieľať.
    • Akonáhle vytvoríte priestor na to, aby vám lopta mohla byť odovzdaná, vyhľadajte iného otvoreného spoluhráča alebo sa pokúste streliť gól.
    • Za každý tím by mal byť ľavý a pravý útočník.
  3. Obrázok s názvom Hrať florbal, krok 13

3 Podporujte útok a obranu ako stred. Centrum hry je predovšetkým o umiestnení, aby ste mohli útočníkom a obrancom pomôcť podľa potreby. Budete veľa behať a mali by ste venovať zvýšenú pozornosť tomu, kto má loptu pod kontrolou, aby ste mohli pomôcť.
    • Centrá by si mali precvičovať útoky a obranu, aby boli oboje zručné.
  4. Obrázok s názvom Hrať florbal, krok 14

4 Zabráňte lopte v dosiahnutí brány ako brankár. Brankár blokuje strely druhého tímu a bráni im v skórovaní. Na rozdiel od iných pozícií môže brankár používať svoje ruky, keď sú vo vnútri šestnástky a pokúšať sa loptu chytiť skôr, ako sa dostane do siete.
    • Ak je brankár mimo brankárovej šestnástky, už nesmie používať svoje ruky.
    • Väčšina brankárov sedí na kolenách, aby pomohla ľahšie brániť bránku.
    • Brankári nemajú hokejky.

Časť 3 zo 4: Stať sa skvelým hráčom

1. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 15

jeden Vyberte palicu, ktorá sa pohodlne používa. Keď si idete vybrať florbalovú hokejku, trénujte ju tak, aby ste našli pohodlnú. Vaša dominantná ruka vám pomôže určiť, aký druh hokejky by ste mali používať. Vykonajte niekoľko cvičných výkyvov a predstierajte, že narazíte do lopty, aby ste dosiahli presný cit pre hokejku.
    • Napríklad ľudia, ktorí sú praváci, často používajú ľavú páčku a naopak.
  2. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 16

2 Venujte čas behu a zvyšujte svoju výdrž. Pokiaľ nie ste brankárom, budete pri florbale behať takmer stále. Aby ste udržali krok s ostatnými hráčmi a mali výhodu nad súperovým tímom, vyhraďte si na beh viac času. Ak ste zvyknutí behať, pri hraní nebudete unavení.
    • Už len to, že budete behať 30 minút každý druhý deň, pomôže zvýšiť vašu výdrž.
  3. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 173 Precvičujte si rozohrávku a príjem lopty. Keď dostanete loptu, nasledujte ju paličkou dozadu a až potom ju chyťte. Ak idete loptu uvoľniť švihom, uvoľnite ju, keď je priamo pred vami, aby ste dosiahli čo najlepšiu kontrolu a dopad.
    • Získajte priateľa, ktorý vám pomôže precvičiť si odovzdávanie a prijímanie.
  4. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 18

4 Naučte sa driblovať. Dribling funguje najlepšie, keď použijete strednú časť čepele hokejky a budete loptičku prechádzať medzi hokejkou dozadu a dopredu. Skvelé zvládnutie driblovania si vyžaduje veľa cviku, takže s driblovaním začnite pomaly skôr, ako sa pokúsite ísť rýchlo.
    • Keď začínate prvýkrát, dribľujte čo najskôr a pomaly prechádzajte loptou z vonkajšej časti ľavej nohy na pravú nohu.
    • Keď sa vám bude lepšie driblovať, začnite trénovať rozohrávku lopty z vnútornej strany ľavej nohy do vnútornej strany pravej nohy, pričom vzdialenosť medzi prihrávkami postupne znižujte.
  5. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 195 Pracujte na vystrelení lopty do brány. Existuje niekoľko spôsobov, ako skórovať, od fackovacích zásahov po zápästie. Pri fackovej strele by lopta mala byť priamo pred vami, skôr ako zdvihnete hokejku a rýchlo loptu zasiahnete. Zábery na zápästie nevyžadujú, aby ste zdvihli hokejku, pretože ste úderom zápästia iba udreli loptičkou do lopty.
    • Môžete tiež pracovať na strele, ktorú urobíte, keď loptu potiahnete okolo prednej časti tela, než do nej zasiahnete.

Časť 4 zo 4: Techniky nácviku

1. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 20

jeden Spárujte sa s niekým a nacvičujte si vzájomné prihrávanie lopty. Striedavo zastavte loptičku palicou, keď ju druhá osoba prihrá, a potom jej prihrajte späť. Keď sa budete pri rozohrávaní zlepšovať a zrýchľovať, zväčšujte vzájomnú vzdialenosť, aby ste museli loptičku zasiahnuť ďalej.
  2. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 212 Precvičujte si rozohrávku lopty pri behu. Toto funguje dobre pre skupinu 4 alebo 5 hráčov - behajte v širokom kruhu a odovzdajte loptu osobe pred vami. Ak ste len dvaja, bežte trochu roztiahnutí od seba a prechádzajte loptou tam a späť.
    • Uistite sa, že pokračujete v behu, keď prechádzate loptou hokejkou a nezastavujete sa, aby ste získali kontrolu.
  3. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 22

3 Driblovať s loptou okolo kužeľov, aby fungovali na ovládaní lopty. Postavte do jednej čiary malé kužele a uistite sa, že je medzi nimi dostatočný priestor na ľahké prebehnutie. Precvičte si tkanie lopty cez čiaru kužeľov, pomocou palice ovládajte jej smer.
    • Keď sa budete zlepšovať, zmeňte rad kužeľov na tvar, napríklad S.
  4. Obrázok s názvom Hrať florbal, krok 234 Vystreľujte loptu do bránky z rôznych uhlov. Začnite na ľavej strane brány, položte loptu na zem a potom ju vystrelte do siete. Pokračujte v pohybe v polkruhu a strieľajte loptu zo všetkých uhlov, kým sa nedostanete na pravú stranu siete.
    • Keď prvýkrát začnete strieľať, je v poriadku byť blízko siete. Keď sa budete zlepšovať, začnite cúvať, aby ste museli strieľať zo vzdialenejšej vzdialenosti.
  5. Obrázok s názvom Hrať florbal, krok 24

5 Pred streľbou požiadajte priateľa alebo spoluhráča, aby vám odovzdal loptu. To vám pomôže zvyknúť si na strelu priamo z rozohrávky. Požiadajte inú osobu, aby vám prihrala loptu, keď ste obaja v behu, a potom po získaní lopty precvičte zameranie na sieť.
  6. Obrázok s názvom Hrať florbal krok 256 Pracujte na ochrane siete ako brankár. Požiadajte iného hráča, aby sa pokúsil streliť góly z rôznych uhlov po ihrisku. Precvičte si chytanie alebo odrazenie lopty, aby ste sa lepšie bránili v bránke.
    • Nezabudnite na správny výstroj, aj keď cvičíte, napríklad okuliare, chrániče kolien a rukavice.

Otázky a odpovede komunity

Vyhľadávanie Pridať novú otázku Opýtať sa Zostáva 200 znakov. Po zodpovedaní tejto otázky uveďte svoju e-mailovú adresu, aby ste dostali správu. Predložiť

Tipy

• Hráči môžete kedykoľvek vypnúť.

Populárna Problémy

V utorok Serena Williamsová suverénne zvíťazila nad svetovou dvojkou Simonou Halepovou, aby si rezervovala miesto v posledných štyroch častiach Australian Open. Teraz bude čeliť Svetovej jednotke č.

V utorok sa návrat Rogera Federera na antuku zastavil, pretože v úvodnom zápase na Ženevskom Open prehral s Pablom Andujarom.

Tu je návod, ako streamovať „Taskmaster“ online bez kábla, ak ste v USA.

Tiafoe vzal tento mesiac Rogera Federera a Juana Martina del Potra na prestávky.

Trojnásobný šampión Roger Federer sa vo štvrťfinálovej fáze Miami Open 2019 ujíma dobre slúžiaceho Kevina Andersona.

Ako sa ponorí do vody Hydropanie je zábavný spôsob, ako ozdobiť akýkoľvek 3D predmet, ktorý je možné bez ujmy ponoriť do vody. Aj keď existuje veľa spoločností špecializujúcich sa na umenie ponorom pre veľké predmety (napr. Autá a športové potreby), je možné ...