Australian Open: 4 najdlhšie dvojhry žien

Simona Halepová

Australian Open bola poslednou zo štyroch grandslamových turnajov, v ktorých sa uskutočnila súťaž jednotlivcov. Súťaž bola založená v roku 1922, keď bola hracou plochou tráva. Turnaj sa vtedy nazýval „Austrálske tenisové majstrovstvá“.

Od roku 1932 si víťaz víťaznej dvojhry na Australian Open ponecháva repliku Daphne Akhurst Memorial Trophy - pomenovanej na počesť odkazu zosnulého austrálskeho velikána s rovnakým názvom, ktorý päťkrát získal titul za vtedajší rekord. .

Margaret Court Smithová získala trofej rekordne 11 -krát, zatiaľ čo Serena Williamsová do dnešného dňa zdvihla trofej 7 -krát. Tento Grand Slam je bezpochyby Sereniným obľúbencom, pretože Američanka tu vyhrala štyrikrát bez straty setu a vyhrala 7 z 8 finále, ktoré hrala.

Exponenti tých, ktorí podporujú rovnaké odmeňovanie žien a mužov profesionálnych tenisových športovcov, sú v priebehu rokov na vzostupe. Vzhľadom na to, že zápasy žien príliš často trvajú viac ako 4 hodiny, sú ich stanoviská dobre odôvodnené.

Hrať tak dlhé zápasy na Australian Open je ešte ťažšie, pretože hráči sú vystavení extrémnym teplotám, ktoré často môžu prekročiť 40 stupňov Celzia. Niekedy ani 10-minútová prestávka medzi druhým a tretím setom nemusí byť dostačujúca a je to evidentné u takých veľkých šampiónov, ako je Viktoria Azarenková, ktoré zažívajú účinky horúčavy.

Dnes sa zameriavame na štyri z najdlhších dvojhier žien na Australian Open (z ktorých dva prekročili hranicu 4 hodín):

# 4 Svetlana Kuznetsova vs Jelena Jankovic, 3. kolo, 2017

Svetlana Kuznetsova v Jelena Jankovič

Bývalá svetová jednotka 1 Jelena Jankovičová stála v 3. kole Australian Open 2017 proti 8. nasadenej a 2-násobnej grandslamovej šampiónke Svetlane Kuznestovovej. Keď Jankovic v 2. kole zdolal dobre slúžiacu Nemku Juliu Goergesovú v dvoch setoch, bola si istá, že v stretnutí s Ruskou rozladí.

Kuznecovová bola rozostavená a dvakrát prerušená, ale napriek tomu, že viedla 4: 1, bola z Jankoviča frustrovaná, pretože Srbka predviedla svoje staré ja a zvíťazila, vyhrala 4 zápasy v rade a druhý set vyhrala 7: 5.

Momentum sa obrátilo v prospech Jankovica a Srb v treťom sete v rýchlom brejku zvýšil na 3: 0, ale 31-ročný Rus ešte nebol hotový. Kuznetsova potom v 2 po sebe nasledujúcich hrách prerušila Jankovičovo podanie, aby sa vrátila do zápasu.

Potom, za stavu 5: 4, Kuznecovová tretíkrát brejkla a bola pripravená na podanie zápasu, ale Jankovičová mala iné nápady, keď trafila pozoruhodného forhendového víťaza, aby prelomila podanie Ruska a vyrovnala stav zápasu na 5-5. Potom zásadný zlom za stavu 7: 7 dal Kuznecovovej šancu podať ju a presne to urobila, aby vyhrala zápas 6: 4, 5: 7, 9: 7. 3 hodiny a 36 minút.

Populárna Problémy

Lamelo Ball and Spire sa zúčastňuje Bella Vista v HoopHall West High School Basketball Invitational. Takto si môžete hru zadarmo pozrieť.

Štart Roland Garros 2021 bol oficiálne posunutý o týždeň, kvôli súčasnej situácii COVID-19 vo Francúzsku.

Ako podlahový lis. Ak hľadáte posilnenie sily paží a hrudníka, podlahový lis je skvelým cvičením, ktoré doplní vašu rutinu. Funguje to ako tlak na lavičke, ale ľahnutím si priamo na podlahu chrbtici poskytnete lepšiu oporu a ...

USA budú v júli hostiť víťaza Chorvátska a Belgicka.

Plava Laguna Croatia Open 2021 sa začne v pondelok v meste Umag.