Rafa Nadal: Späť na kormidlo v Ríme

Tenis: Medzinárodné finále Talianska BNL

Hlinený kráľ Rafael Nadal si v Ríme pripísal na svoje ôsme miesto Internazionali BNL d'Italia (populárne známy ako Rome Masters) tým, že v zaujímavom finálovom zápase zvíťazil nad Nemcom číslo 3 Alexandrom Zverevom v troch setoch 6-1, 1-6, 6- 3.

Nedeľňajšie víťazstvo pomohlo španielskej Superstar získať späť svoje poradie na svetovom šampionáte číslo 1, ktoré minulý týždeň prehral so švajčiarskym majstrom Rogerom Federerom, keď bývalý muž vo štvrťfinále Mutua Madrid Open v Španielsku čelil prekvapivému odchodu z rúk Rakúšana Dominica Thiema.

Náročná vychádzka

Nadal, ktorý nechal za sebou neuspokojivý výjazd z QF na turnaji Madrid Masters, začal Rome Masters v neľútostnej forme a vyhral zápasy 32. a 16. kola pomerne jednoducho v dvoch setoch.

V QF ich však čakala tvrdá výzva v podobe domáceho favorita Fabia Fogniniho. Španielka čelila prísnej skúške zo strany Talianky, ktorá prekonala náskok prvých 4: 1 a pripísala si prvý set. Radosť z Fogniniho však bola krátkodobá, pretože Rafa sa vrátil bezohľadne a nárokoval si ďalšie dva sety 6-1, 6-2, čo bolo veľkým sklamaním partizánskeho davu.

Medzinárodná BNL d

Internazionali BNL d'Italia 2018 - ôsmy deň

tenisové počítanie

Obnovenie súperenia proti Djoko

V semifinále dostal Španiel šancu obnoviť svoju rivalitu proti 12-násobnému grandslamovému víťazovi Srbovi Novakovi Djokovičovi, ktorý viedol ich vzájomný duel 26-24 pred zápasom.

Djokovič predstavoval hrozbu v prvom sete, ktorý ho priviedol k prerušeniu zápasu, kde Rafa úspešne preplával 7: 4. Ale muž vo forme bol príliš horúci na to, aby to zvládol bojujúci Srb, pretože Nadal získal druhý set a svoje 25. víťazstvo nad jedným z jeho najťažších súperov.

Prekonanie Zvereva

Minuloročný šampión Alexander Zverev, ktorý je oslavovaný ako princ na antuke, vstúpil do finále, aby po víťazstve od svojich tretích majstrov v Madride obhájil svoje majstrovstvo Ríma sebavedomo.

Rozžhavený Rafa sa chytil začiatku zápasu a vyhral prvý set ľahko za stavu 6-1. Ale Zverev sa dostal do žliabku v druhom, ktorý zodpovedal Španielovi výstrel po výstrele v piatich po sebe idúcich hrách, aby získal druhý set s rovnakou ryhou.

Deň finále talianskeho tenisu 2018, 20. máj

V zamračený večer Zverev pokračoval v náraste a v treťom sete prerušil Rafu na začiatku. Keď sa Nemec chystal podávať za stavu 3: 2, obloha sa otvorila a hra bola zastavená.

Zlom prišiel ako prestrojenie pre antukového kráľa. Keď hra pokračovala, Rafa prevzal kompletnú kontrolu nad setom a svojmu mladšiemu súperovi nedal žiadnu šancu. Ďalej pokračoval v sérii 6-3.

tenisové topánky na jazdenie na koni

Rúti sa dopredu

Zdvihnutím ôsmeho tímu Rome Masters zvýšil Nadal náskok v zisku titulov ATP 1000 Masters na 32, dva pred svojim rivalom Djokovičom. Toto víťazstvo zvýšilo jeho celkový počet titulov z otvorenej éry na 78, o jeden pred 77. Johnom McEnroeom. V roku 2018 si na svojom obľúbenom povrchovom antukovom ihrisku užíva neporovnateľnú bilanciu víťazstiev a víťazstiev 19: 1.

Majster antuky, oblečený v drese, ktorý by sa mohol takmer vydávať za kamufláž, zopakoval výkon roku 2017 aj tento rok. Niet pochýb, teraz sa Španiel bude pevne pozerať na to, ako si nárokuje svoju La Undecima na svojom obľúbenom poľovnom revíri Rolland Garros. Dokáže niekto zastaviť juggernauta Rafa?

Populárna Problémy

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič sú spoločne známi ako „veľká 3“ mužského tenisu z nejakého dôvodu.

Elise Mertens a Magda Linette sa v stredu stretnú v druhom kole Italian Open v Ríme. Mertensová vedie proti svojmu súperovi hlavou 2: 0.