Roger Federer získava svoj prvý titul na ITF: Tento deň, toho roku

Roger Federer

Roger Federer, ktorý má za sebou úspešnú 22-ročnú kariéru na turnaji ATP Tour, získal svoj prvý titul ITF na antukových kurtoch v talianskom meste Prato 11. mája 1997. Je obzvlášť pozoruhodné, že jeho prvý kus významného striebra prišiel na antuke. povrch, na ktorom skvele prežil veľa zlomeného srdca v rukách Rafaela Nadala.

Teraz už 38-ročný Federer, ktorý sa stal profesionálom v roku 1998, je jediným hráčom okrem Jimmyho Connorsa, ktorý vyhral viac ako 100 singlových titulov (103) a viac ako 1200 singlových zápasov (1243). Mal ale aj slušnú juniorskú kariéru, ktorú zvýraznilo niekoľko pamätných triumfov.

Týždne predtým, ako dovŕšil 15 rokov, Roger Federer debutoval na ITF Junior v roku 1996 ako zástupný znak na švajčiarskom halovom turnaji G2. Federer vyhral úvodné dva zápasy na antuke Davosu, potom prehral v osemfinále s Nathanom Healym z Austrálie.

O rok neskôr Roger Federer získal svoj prvý singlový titul ITF na medzinárodnom juniorskom turnaji Prato v roku 1997. Vtedy 16-ročný švajčiarsky zázrak vyhral šesť zápasov v rade bez zahodenia setu, keď vo finále zdolal Chorváta Luku Kutanjca 6: 4 6: 0.

Keď Roger Federer dosiahol svoje prvé body do rebríčka ATP

Štyri mesiace po triumfe na červenej špine v talianskom meste získal Roger Federer na turnaji Swiss 1 Masters Satellites v Bossonnens 12 bodov. To znamenalo jeho debut v rebríčku ATP na čísle 803 od týždňa, ktorý sa začal 22. septembra 1997.

Iba medzi aktívnymi hráčmi na turné Ivo Karlovic a Feliciano Lopez majú poradie ATP už dlhšie ako Roger Federer.

Roger Federer (#803) debutuje v rebríčku ATP.

Čo ešte dokázal Roger Federer vo svojej juniorskej kariére?

Roger Federer získal vo Wimbledone 1998 svoj jediný juniorský grandslamový titul

liek na tenisový lakeť

Ďalší úspech Rogera Federera na turnaji juniorov prišiel začiatkom roku 1998. Vtedy 16-ročný mladík porazil Juliena Jeanpierra z Francúzska, aby vyhral viktoriánske juniorské majstrovstvá.

705. Federer na svojom prvom juniorskom grandslamovom turnaji na Australian Open toho roku však v trojsetovom semifinále podľahol Švédke Andrei Vinciguerrovej.

Švajčiarsky tínedžerský zázrak okúsil opäť svoj ďalší úspech na juniorskej túre na talianskej pôde. Na medzinárodnom tenisovom turnaji City of Florence porazil miestnu nádej Filippa Volandriho na antuke Florencie.

Roger Federer nadviazal na svoj florentský triumf prvým a jediným juniorským grandslamovým titulom. Pravák, ktorý sa dovtedy vlámal do top 700, nestratil v šiestich zápasoch na tráve Wimbledonu ani set. Vo finále zdolal trofej Irakliho Labadzeho z Gruzínska 6: 4-6: 4.

O päť rokov neskôr sa Roger Federer pripojí k slávnej trojici Bjorn Borg (1972), Pat Cash (1982) a Stefan Edberg (1983) ako jediní hráči dvojhry, ktorí získajú juniorský aj seniorský titul na trávniku Major.

Po svojom juniorskom wimbledonskom úspechu vstúpil Roger Federer do kategórie GB1 uzavretých majstrovstiev Európy juniorov aj na domácej pôde, kde v semifinále podľahol Felicianovi Lopezovi. Federer má mimochodom perfektný rekord 13: 0 nad španielskym ľavákom na turnaji ATP.

Na svojom poslednom juniorskom grandslamovom turnaji Roger Federer vo finále podľahol Argentínčanovi Davidovi Nalbandianovi v dvoch setoch. To bol jediný prípad, kedy Federer prehral finále na juniorskom okruhu.

Posledný juniorský turnaj Rogera Federera

Roger Federer pózuje so svojim názvom Orange Bowl z roku 1998

Po skorých odchodoch na Medzinárodné tenisové majstrovstvá juniorov Eddieho Herra a Sunshine Cup ukončil Roger Federer svoju juniorskú kariéru na prestížnych tenisových majstrovstvách Orange Bowl.

17-ročný Federer v semifinále zdolal svojho konečného premožiteľa US Open Nalbandiana a v zápase o titul zavalil ďalšieho Argentínčana Guillerma Coriu.

Víťazstvom Roger Federer ukončil rok ako najlepšie zaradený juniorský hráč na svete. Ukázalo sa, že to bol aj posledný zápas švajčiarskeho tínedžera v juniorskom veku.

Počas trojročného pôsobenia na okruhu Federer dosiahol rekordný počet víťazných prehier 144-19 (88,3%).

Populárna Problémy

Okrem Venus a Sereny Williamsovej existuje ešte niekoľko ďalších súrodencov, ktorí tiež vynikajúco predviedli tenis.

Hľadáte priamy prenos z hry Seahawks vs. Eagles? Tu je kompletný prehľad vašich možností.

Ako žiť s diabetickým manželom. Cukrovka, choroba, ktorá spôsobuje neobvykle vysokú hladinu glukózy v krvi, môže byť vážna a môže vyžadovať významné zmeny v aspektoch vášho života, ako sú strava a cvičenie. Http://www.mayo ...

Ak nemáte kábel, tu je návod, ako si môžete pozrieť nový hudobný špeciál CMT Skyville Live, v ktorom sa v prvých epizódach predstavia Kris Kristofferson a Gladys Knight.

Pri hraní volejbalu je dôležité, aby ste sa primerane obliekli, aby ste mohli udržiavať celý rozsah pohybu bez prehriatia. Či už hráte neformálne hry s priateľmi, halový volejbal alebo pláž ...